V dnešnom krátkom článku sa pozrieme na zopár odporučení, ktoré vám môžem dať za posledné roky používania môjho Android telefónu. Pri sociálnych sieťach vysedím dosť, a z telefónu sa snažím dostať čo najviac užitočných funkcií ako to len ide. Niekedy ma len mrzí že mi chýbajú niektoré funkcie, ktoré by som si tam ešte vedel predstaviť, ale veď od toho som programátor aby som nápady do budúcnosti realizoval 👌 Tak hneď môžeme začať.

Sociálne siete

  1. TikTok – ako už vieme tiktok sa stal v poslednej dobe veľmi úspešnou sociálnou sieťou prostredníctvom ktorej môžeme zdieľať rôzne videá. Mnoho ľuďí sa obáva že táto sociálna sieť kradne naše súkromie a dáta, čo bezpečnostný experti ani nepopierajú. Je však len na nás čo tam vložíme, a už množstvo Slovákov šíri svoj obsah práve prostredníctvom tejto siete, my tak môžeme nájsť výstupy TikToku neskôr aj na iných sieťach. Pozor táto sieť vie fakt zješt obrovské množstvá času. Prečo je tiktok tak úspešný sa budeme baviť v jednom z budúcich článkov na tomto blogu.
  2. Instagram – Klasika o ktorej moc netreba hovoriť, je viac populárna hlavne v zahraničí, a my aj dostávame obsah hlavne zo zahraničia. Problém je hlavne v tom že sieť preferuje krajiny s väčším počtom užívateľov a my sme tak v úzadí. Každopádne dobrá platforma na zdieľanie fotografií s priateľmi.
  3. Gurushots – Gurushots nieje možno až tak sociálna sieť, ako platforma pomocou ktorej môžeme súťažiť s našimi fotografiami. Sieti dominujú hlavne zrkadlovky a bezzrkadlovky no dobrý fotograf to dotiahne ďaleko aj s telefónom. Súťaží sa formou vzájomného hlasovania, a dá sa tu nájsť kopec inšpirácie.
  4. Reddit – Sieť na ktorej môžeme nájsť novinky na rôzne témy, ktoré si sami navolíme. Diskusie v niektorých „subredditoch“ vedú samotný užívatelia, takže informácie sú naozaj čerstvé. Veľmi dobrá sieť aj na pokročilejšie hlbšie myšlienky svojim zameraním hlavne na textovú formu informácie.
Tiktok
Gurushots
Reddit

Užitočné aplikácie

  1. TvTime – Aplikácia, ktorá sa chová ako sociálna sieť. Hlavnou komunitou sú ľudia, ktorý sledujú seriály a filmy. Primárne sa sieť zameriava na seriály a dovoľuje vám čiastočne stalkovať čo sleduje váš kamarát, ak mu to dovolíte. Môžete reagovať na jednotlivé časti seriálov, komentovať a vyjadriť svoje pocity, prípadne rozobrať s ostatnými. Za najužitočnejšiu funkciu považujem možnosť vyklikávania pozretých častí seriálov, vždy mám teda pod palcom na ktorom diele som aj po dlhej dobe, alebo pri väčšom množstve sledovaných seriálov naraz. Aplikácia vie fakt odbremeniť od nutnosti pamätať si kde som skončil.
  2. Microsoft To-Do – klasické vyklikávanie splnených úloh, alebo tých ktoré nás ešte len čakajú. Aplikácia ponúka možnosť zapisovania a zdieľania taskov medzi PC a android zariadeniami. Zoznamy s peknými obrázkami pozadia za našim zoznamom úloh, plánovanie, upozornenia atď. To čo sa mi páči najviac je perfektný widget priamo pre vašu pracovnú plochu na android zariadení kde máte na očiach svoj zoznam vždy keď odomknete zariadenie.
  3. Google Kalendár – Poznáme to, niekedy fakt zabudneme na niečo čo sme mali spraviť, alebo si jednoducho nezapamätáme kedy má kto narodeniny. Možnosť mať google calendar priamo na ploche Android launchera je perfektné. Taktiež ako u to-do od Microsoftu tu máme možnosť vkladať dáta na počítači a v telefóne si ich následne prehliadať a sledovať. Takisto máme možnosť vkladať udalosti pomocou zdieľania z rôznych webov priamo jedným klikom aj so všetkými údajmi a upozorneniami.
  4. Google news – Spravodajská aplikácia od Google, ktorá má za úlohu sledovať blogy a ich obsah tak aby sme vždy vedeli čo sa aktuálne deje na Slovensku aj vo svete, táto aplikácia mi už veľa krát pomohla zorientovať sa v nových príkazoch a zákazoch, ktoré nám dnešná doba Covid-u priniesla. Niekedy sa dozviete že si máte ísť kúpiť respirátor, skôr než sú vypredané 👍
  5. SHMUapp – Naši meteorológovia nám poskytujú presné údaje, a my máme možnosť čítať ich priamo z pokročilých grafov. Veľmi odporúčam zorientovať sa v nich, aplikácia ponúka taktiež widgety pre pracovnú plochu s mapkou kde presne vidíte ako sa tvorí a pohybuje oblačnosť nad slovenskom. Môžem povedať že už som pri fotografovaní využil túto aplikáciu mnoho krát a výstup je veľmi presný.
  6. CG Transit – Táto aplikácia poslúži najmä Slovákom a Čechom ale autori rozširujú podporu aj pre zahraničie. Za malý poplatok 4€ získavate na jeden rok offline dostupné všetky slovenské cestovné poriadky. Už žiadne hľadanie tabúľ s odchodmi a príchodmi ! Pri cestovaní „na blind“ si neviem život bez aplikácie predstaviť.
  7. GlassWire – Seká vám doma internet a vy neviete ani za toho mačacieho prísť na to prečo ? GlassWire vám ukáže či váš telefón a jeho aplikácie neprevádzkujú niečo na pozadí, a vy tak viete porovnať čas výpadku s vašim grafom prenesených dát na daný časový úsek v GlassWire, perfektná aplikácia na dobu preťažených internetov.
Circlegate - CG Transit
CG Transit
Glasswire Firewall and Bandwidth/Network Monitoring Review 2021
GlassWire
TV Time | Your TV shows calendar (TVShow Time)
TvTime

Komunikačné aplikácie

  1. Signal – Máte niekedy strach že vaše správy skončia niekde kde by nemali ? Vyskúšajte aplikáciu Signal. Aplikácie je open source, dá sa teda nahliadnuť priamo do jej kódu tak ako je navrhnutá a vy sami sa môžete presvedčiť o tom že dáta netečú niekam kam by nemali. Aplikácia používa pokročilé šifrovanie a používajú ju napríklad aj známe meno Snowden. A keď už sa nebojí on, máme sa my ? 🤷‍♂️😅
  2. Snapchat – Staré známe miznutie správ a obrázkov, čo pošleš zmizne, ak to odfotia vieš o tom (teda zväčša). Na Slovensku nie až taká zaužívaná v USA je to namiesto Facebooku. Každopádne sa môže hodiť na rôzny typ komunikácie, aj v prípade že spomínaný Facebook vypadne.
  3. Discord – Pôvodne zamýšľané hlavne na hernú komunikáciu, koncept je stále zachovaný ale čoraz viac sa používa aj na rôzne triedne skupiny. Predstavuje možnosť tvorby vlastného serveru zdarma so svojimi miestnosťami na rôzny obsah a pravidlami. Možnosť tvorby rolí je samozrejmosťou, zdieľanie obrazovky, čistenie zvuku od šumu a podobné. Veľmi dobrá aplikácia na skupinové diskusie. Obzvlášť v tejto dobe.
Signal Private Messenger - Apps on Google Play
Signal
Snapchat - Apps on Google Play
Snapchat
Discord iOS & Android Mobile Apps are Here! | by Nelly | Discord Blog
Discord

Kryptomeny

Keďže ma baví aj táto oblasť informačných technológií odporučím aj pár aplikácií na prácu s kryptomenami

  1. Coinbase – platforma, ktorá vás nechá vymeniť peniaze z vášho bankového účtu za tie krypto. Spätný prevod prebieha pomocou PayPal účtu, ktorý si prepojíte so svojou bankou. Za prevody sa platí malá čiastka, a peniaze je možné držať priamo na coinbase. V poslednej dobe sa platforme veľmi darí a je tu nádej že by mohla vstúpiť aj priamo na americkú burzu.
  2. Binance – Populárna platforma na výmenu rôznych kryptomien, zatiaľ čo coinbase ponúka len pár základných mien, Binance je v tejto oblasti Gigant. Sleduje dáta v reálnom čase a je to tak zároveň veľmi dobrá platforma na obchodovanie v reálnom čase. Len pozor kryptomeny naozaj veľmi skáču, zatiaľ čo si skočíte na kávičku osláviť zisky, kým sa vrátite môžete byť nemilo prekvapený.
  3. Crypto Ticker Widget – Widget na pracovnú plochu pomocou ktorého môžete sledovať zmeny hodnoty vašich nakúpených kryptomien v reálnom čase. Teda s refresh tlačidlom, veď nechceme aby sme prišli o všetku ramku 😅
Coinbase Wallet
Coinbase
Binance iOS App | Binance Desktop App | Binance App | Binance.com
Binance App
Bitcoin Ticker Widget for Android - APK Download
Crypto Ticker Widget

To by bolo pre dnešný článok už všetko, nabudúce sa pozrieme na zaujímavé aplikácie, ktoré môžete použiť na android Tablete.

Akú aplikáciu by ste ľuďom odporučili vy ?

Tags:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *